PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع ترمز سمند. لنت، دیسک، بوستر ، ABS و...

عبدالرحمن
05-01-2011, 03:44 PM
تاپیک مسایل و ایرادات ترمز سمند. لنت، دیسک، بوستر ، ABS و...

UMBRELLA
05-13-2011, 01:57 AM
سلام دوستان این سمند کا وقتی ترمز میگیری صدای موتور هواپیما از ترمزهاش میاد ایراد از چیست ؟؟؟؟

عبدالرحمن
05-13-2011, 11:17 AM
ممکنه که علت تاب برداشتن دیسک باشه یا اینکه موقعی که لنت رو به اخر باشه هنگام ترمز گیری صدای زیادی میده .. البته باید دید که این صدا به چه شکل هست

UMBRELLA
05-13-2011, 11:52 PM
من هنوز یاد نگرفتم دیسک تاب برداشته چه جوری میشه اگه می دونستم می تونستم بفهمم ایراد از کجاست
صدا هم شبیه به ووووووو میده
ببخشید که خوب نمی تونم تشبیه کنم
لنت ها هم 10 ماه پیش تعویض شدند

عبدالرحمن
05-14-2011, 12:27 AM
راستش داماد ما هم ماشینش همین صدارو میده خیلی خرجش کرد لنت عوض کرد حتی دیسکها رو هم عوض کرد اما به جایی نرسید و همچنان صدا میده

MUSTANG2010
06-08-2011, 04:24 PM
سلام دوستان این سمند کا وقتی ترمز میگیری صدای موتور هواپیما از ترمزهاش میاد ایراد از چیست ؟؟؟؟

با سلام و احترام
کلا که عبدالرحمن جان تمام قضیه رو گفتن. (کیفیت پایین قطعات)
اما دیسک وقتی تاب ور میداره، اگه ماشین رو با دنده خلاص توی یک سراشیبی ملایم قرار بدیم تا ماشین خودش با دنده خلاص به طرف پایین حرکت کنه و پامونو آهسته آهسته روی پدال ترمز بذاریم، در صورت تاب داشتن، ماشین دل دل میزنه، یعنی خودت میفهمی یه لحظه آزاد میشه و یک لحظه میگیره.
بعید میدونم اگه وسایل رو از جای معتبر بخری ، دیگه این صدا شنیده نمیشه. اتحادیه اروپا ساخت تمام جنس ها رو به چین داده.
بچه ها دیگه هیچ جنس فرانسوی یا آلمانی یا بلژیکی توی ایران پیدا نمیشه. هر کسی که میگه دروغ میگه و دزده، حالا به هر کسی که میخواد بر بخوره، چون سر این مسئله ضررهای جانی و مالی زیادی دادیم.
حتی من یک سیبک فرمان دارم که روش نوشته Made In Germani ولی چینیه.
یا بگردین دنبال یک جنس ایرانی عالی و خوب با گارانتی.
یا جنس چینی بخرین که روش حک شده باشه Made in china . برچسبی نباشه، حک شده باشه، جنس چینی و یا ایرانی رو به دقت چک کنین و اونو از لحاظ کیفیت ساخت، قالب، وجود پلیسه در اطراف جنس مورد نظر، مواد بکار رفته در جنس که خشکه یا نه.
کلا روی جنس های ایرانی مرغوب هم مینویسن Made in iran که حک شده یا For export
با ارادت

UMBRELLA
06-08-2011, 11:35 PM
من حتما این موضوع ترمز گرفتن را فردا چک می کنم
حالا اگه صفحه تاب برداشته باشه چقدر هزینه یک صفحه خوب بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MUSTANG2010
06-09-2011, 12:07 AM
من حتما این موضوع ترمز گرفتن را فردا چک می کنم
حالا اگه صفحه تاب برداشته باشه چقدر هزینه یک صفحه خوب بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام و احترام
فرزاد جان خئاکنه تاب ورداشته باشه که لااقل یکی از دیسک ها تعویص میشه . ولی من 99 درصد میگم مال جنس بی کیفیته.
ببین فرزاد جان این کاری که بهت میگم رو انجام بده:
ماشین رو ببر یه جایی که خیلی خلوته و اصلا ماشین نیست و محوطه باز میباشد.
روی دو طرف هر دیسکت فقط 1 قطره روغن بریز، نمیخواد چرخ رو در بیاری، لاستیک رو بچرخون.
حالا عقب اگه دیسکیه که بری زیر ماشین میتونی روغن بریزی ولی اگر کاسه چرخه که باید لاستیک باز بشه.
بعد از این کار شما اصلا ترمز نداری ، یعنی خیلی بد میگیره، اینقدر تر مز بگیر تا دوباره ترمز گیری ماشینت خوب بشه.
جایی هم نبرش که بازار خرابه، صد تا عیب میزارن روش.
با ارادت

UMBRELLA
06-10-2011, 09:18 AM
من امتحان کردم دیسک ها تاب برداشتند حالا چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟
این همه هم مواظب ماشین بودیم حالا نمی دونم چرا تاب برداشته

MUSTANG2010
06-10-2011, 02:51 PM
من امتحان کردم دیسک ها تاب برداشتند حالا چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟
این همه هم مواظب ماشین بودیم حالا نمی دونم چرا تاب برداشته

با سلام و احترام
فرزاد جان دیسک به همین راحتی تاب ور نمیداره ها، حالا کدوم دسک تاب داره؟
با ارادت

UMBRELLA
06-10-2011, 09:26 PM
من امتحان کردم دیسک ها تاب برداشتند حالا چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟ این همه هم مواظب ماشین بودیم حالا نمی دونم چرا تاب برداشته با سلام و احترام فرزاد جان دیسک به همین راحتی تاب ور نمیداره ها، حالا کدوم دسک تاب داره؟ با ارادت
سمت شاگرد حتی یادم اومد چرا تاب برداشته
اوایل تابستون گذشته تازه از بیرون اومده بودیم یعنی از کنار دریا ( دریاچه ی ارومیه ) چون نمکی هست و نمک آهن را سریع میخوره من گفتم سریع یه آب بگیرم به ماشین که نمک ها بره که یک دفعه آب خورد به دیسک ها و شدیدا یه بخار بلند شد منم ترسیدم گذاشتم کمی خنک شدند و دوباره به شستشو ادامه دادم که فکر می کنم از اون موقع به اینور تاب برداشته البته اگر به آب ربطی داشته باشه

MUSTANG2010
06-10-2011, 11:53 PM
با سلام و احترام
فرزاد جان برای اینکه منم مطمئن شم ، یه کاری انجام بده.
جک بزن زیر چرخ و لاستیکو در بیار و برو پدال ترمز رو فشار بده و ول کن و دوباره بیا سر چرخ.
حالا دیسک با لنت مماس شده و در هنگاه چرخوندن دیسک با دست:
1- اگه دیسک سالم باشه صدای خش به صورت ممتد و مادامی که دیسک در حال چرخشه میاد.
2- اگه دیسک تاب داشته باشه این صدا قطع و وصل میشه.
با ارادت

MUSTANG2010
06-20-2011, 02:02 PM
با سلام و احترام
دوستانی که ترمزهاشون خوب نمیگیره و عملکرد پایینی داره، این کارها رو انجام بدن.

1- تعويض پيستون و كفشكهاي چرخهاي عقب و تمامي لوازم و ملحقات مربوط به چرخهاي عقب
2- تراش دادن كاسه چرخ هاي عقب
3- رگلاژ ترمزهاي عقب
4- بوستر 10 اينچ
5- تعويض شيلنگ بوستر و كوتاه كردن آن تا حد ممكن، بدون آنكه زاويه تند به آن بدهم و بستن و آببندي كردن آن
6- سلامتی و خط نداشتن ديسك هاي جلو
7- مرغوب بودن لنت هاي جلو
8-هواگيري سيستم ترمز هر چهار چرخ
9- سالم بودن سيلندرهاي چرخ جلو و بازي كردن آزادانه آن
10- روغن ترمز در حد قابل قبول در مخزن وجود داشته باشه
11- تعویض روغن هیدرولیک ترمز
با ارادت